Cirkas
Pirmąkart Lietuvoje organizuojamas Pilietiškumo egzaminas

pilietiAntradienį, Pilietinio pasipriešinimo dieną, pirmąkart Lietuvoje organizuojamas nacionalinis žinių patikrinimo konkursas – Pilietiškumo egzaminas.

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai kviečiami pasitikrinti žinias apie pilietiškumą ir visuotinę gynybą.

Anot Krašto apsaugos ministerijos, šiuo egzaminu siekiama skatinti ir ugdyti visuomenės suvokimą pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais.

Egzaminas vyks nuotoliniu būdu nuo 8 iki 18 val. Lietuvos laiku.

„Pilietiškumas – yra universali sąvoka, bet turinti didelį teigiamą krūvį. Į ją telpa labai daug – nuo atsakomybės už savo veiksmus iki gerovės valstybei kūrimo. Tai neatsiejama ir nuo visuotinės gynybos, kuri prasideda nuo kiekvieno iš mūsų ir baigiasi Lietuvos kariuomene ir sąjungininkais. Tad labai tikiuosi, kad pilietiškumo egzaminas ne tik bus puiki galimybė pasitikrinti turimas žinias, bet ir įgyti naujas, o galiausiai – tapti dar stipresniu piliečiu“, – sakė krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Egzamino metu bus tikrinamos bendrosios žinios apie pilietinį pasipriešinimą, mobilizaciją, valstybės institucijų ir visuomenės veiklą ekstremalių situacijų metu.

Jį sudarys 30–40 uždarų ir vieno atviras klausimas, jiems išspręsti bus skirta iki 30 minučių. 

Skirtingos užduotys bus vyresniųjų klasių moksleiviams, studentams, verslo organizacijos atstovams, nevyriausybinių organizacijų atstovams, užsienio lietuviams. Dar vieną kategoriją sudarys nė į vieną kategoriją nepakliūvantys aktyvūs piliečiai.

Kiekvienoje kategorijoje geriausiai pasirodęs (daugiausia į uždarų klausimų ir geriausiai į atvirą klausimą atsakęs) asmuo gaus aktyvumą skatinantį prizą – išmanųjį laikrodį, o aktyviausiai ir sėkmingiausiai dalyvavusios mokyklos, aukštojo mokslo įstaigos, verslo bei NVO organizacijos gaus su pilietiškumo ir išgyvenimo įgūdžiais susijusius komandinius prizus.

Laimėtojai bus apdovanoti gegužės 29 dieną Vilniuje.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode