Cirkas
Seimas priėmė gynybos mokesčių paketą

pasienisSeimas ketvirtadienį priėmė vadinamųjų gynybos mokesčių paketą, inicijuotą siekiant padidinti krašto apsaugos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Kad pasiektų tokį tikslą, parlamentas padidino pelno mokestį bei alkoholio, rūkalų ir kuro akcizus, ir priėmė vadinamąjį Gynybos fondo įstatymą.

Vyriausybė detalizavo išmokų tėvams už vaikų aukles mokėjimo tvarką

pinigai2Vyriausybė trečiadienį detalizavo nuo kitų metų tėvams planuojamų mokėti išmokų, skirtų iš dalies padengti vaikų auklių paslaugas, mokėjimo tvarką.Numatyta, kad išmoka kas mėnesį būtų mokama iki vaiko priežiūros sutarties pabaigos, tačiau ne ilgiau nei iki jo ikimokyklinio ugdymo pradžios.

Šiemet į pensijų kaupimą įtrauktiems gyventojams liko pusantros savaitės apsispręsti

sodralogoGyventojai, kurie šių metų pradžioje gavo „Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į antros pakopos pensijų kaupimą, iki birželio 30 d. turi laiko apsispręsti, ar nori kaupti pensijai papildomai. Iki šiol tik šiek tiek daugiau nei pusė įtrauktųjų perskaitė pranešimus, išsiųstus į jų „Sodros“ asmenines paskyras.

Seimas linkęs pritarti investicinės sąskaitos įteisinimui

pinigai3Seimas nusiteikęs pritarti investicinės sąskaitos įteisinimui. Šį modelį siūlantys parlamentarai iš kelių frakcijų tvirtina, kad investicinė sąskaita išjudins dalį žmonių santaupų ir atneš jiems naudos.

Už tai numatančias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas antradienį balsvo 96 Seimo nariai, prieš nebuvo, o 18 susilaikė. 

Pirmą kartą priimtas Kultūros politikos pagrindų įstatymas

skambakankliaiSeimas antradienį priėmė pirmąjį šalies istorijoje Kultūros pagrindų įstatymą.

Už jį balsavo 111 parlamentarų, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė du Seimo nariai.

„Šios dienos mūsų balsavimas įeis į mūsų kultūros istoriją ir į visą Lietuvos kultūros politikos sampratos istoriją“, – prieš balsavimą sakė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Vytautas Juozapaitis.

Seimas ketina padidinti mokesčius lošimų verslui

losimuSeimas nusiteikęs nuo 2025 metų didinti mokesčius azartinių lošimų verslui.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisoms: už balsavo 114 parlamentarų, o susilaikė keturi. Galutinis balsavimas numatytas vėliau.

RRT: Lietuvos pašto tinklas reikalavimus iš esmės atitinka, keitėsi nežymiai

pastasLietuvos pašto (LP) tinklas iš esmės atitinka reikalavimus bei per pastaruosius metus keitėsi nežymiai, atlikusi patikrinimą nustatė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Anot RRT Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovės Ritos Liuokaitytės, 2024 metais stacionariųjų universaliosios pašto paslaugos (UPP) teikimo vietų skaičius per metus iš viso nepasikeitė, tačiau buvo sumažintas nestacionariųjų paslaugos teikimo vietų skaičius.

Seimas: elektroninės paslaugos bus saugesnės

saugesnesLietuvos verslui ir piliečiams bus teikiamos saugesnės elektroninės paslaugos, produktai ir turinys internete – Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Informacinės visuomenės paslaugų įstatymo pataisas.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad taip siekiama sumažinti grėsmes, kurias kelia neteisėto turinio ar dezinformacijos sklaida internete.

Seimas leido perkelti sovietų karių kapus

kapusSeimas ketvirtadienį pritarė įstatymų pataisoms, kurios leistų perkelti sovietų karių kapus.

Už jas balsavo 89 Seimo nariai, penki parlamentarai susilaikė, balsavusiųjų prieš nebuvo.

Pagal priimtas pataisas, į Draudimo propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas įstatyme numatytą viešųjų objektų sąrašą įtrauktos ir laidojimo vietos.

Aštuonios ES narės, tarp jų Lietuva, siekia apriboti Rusijos diplomatų judėjimą

judejimaAštuonių Europos Sąjungos šalių, tarp jų Lietuvos, užsienio reikalų ministrai nusiuntė laišką bloko užsienio politikos vadovui, kuriame prašo jo apriboti Rusijos diplomatų judėjimą Šengeno erdvėje.

Laiško tekstą ketvirtadienį matė naujienų agentūra AFP.

Ministrai teigia, kad dėl laisvo asmenų su Rusijos diplomatiniais pasais judėjimo Šengeno zonoje galima lengviau vykdyti žalingą veiklą.

Prezidento patarėjas ragina skolintis gynybai, sparčiau stiprinti krašto apsaugą

apsaugaPolitikams ieškant papildomų milijonų gynybai ir Seimui šią savaitę ėmus svarstyti vadinamąjį Gynybos fondo paketą, prezidento patarėjas Kęstutis Budrys ragina Vyriausybę skolintis šiam tikslui. Jis sako, kad Lietuva kelerius metus iš eilės nepasinaudojo tokia galimybe.

Taip jis kalbėjo po Gitano Nausėdos susitikimo su verslo iniciatyvos „4 procentai“ ir gynybos verslo atstovais.

M. Lingė: ekspertai nevertins gynybos mokesčių paketo

paketSeime svarstomo Gynybos mokesčių paketo ekspertinis vertinimas nebus atliekamas, pranešė parlamentinio Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė.

Trys dešimtys Seimo opozicijos atstovų prašo atlikti trijų projektų – susijusių su žaliaisiais akcizais, pelno ir gyventojų pajamų mokesčiais, – nepriklausomą vertinimą.

Aktuali informacija besiruošiantiems poilsiauti pajūryje

pajuryjeVasara prasidėjo ir daugelis nors kartą keletui dienų planuoja nuvykti prie Baltijos jūros. Taigi, aktualia tampa ne tik orų prognozė pajūrio regionui, tačiau ir kokia yra vandens temperatūra (ypač norintiems maudytis kuo šiltesnėje jūroje). Todėl Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba primena, jog įstaigos svetainėje galima surasti ne tik įprastas (orų), bet ir jūrines prognozes, kurias sudaro Klaipėdoje budinčios hidrometeorologijos specialistės.

Vokietijos brigados karių vaikai mokysis darželyje „Dainorėliai“, A. Stulginskio mokykloje

mokysisVokietijos brigados karių vaikai mokysis sostinės darželyje „Dainorėliai“, taip pat Aleksandro Stulginskio mokykloje Kaune.

Kaip trečiadienį pasitarime nusprendė Ministrų kabinetas, biudžeto lėšas, kurių reikia šioms ugdymo pritaikyti ikimokykliniam ugdymui pagal Berlyno pateiktus reikalavimus, skirti Vilniaus ir Kauno savivaldybėms iš Švietimo ministerijos asignavimų.

Pilietybės atėmimas numatomas platesniam grėsmę valstybei keliančių asmenų ratui

gresmeAtsižvelgus į geopolitinę situaciją ir kylančias naujas grėsmes nacionaliniam saugumui, Vidaus reikalų ministerija parengė ir pateikė derinti suinteresuotoms institucijoms Lietuvos Respublikos pilietybės įstatymo pakeitimo projektą.

Šiomis įstatymo pataisomis apribojamos galimybės grėsmę nacionaliniam saugumui keliantiems asmenims įgyti ar atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę, taip pat išplečiami pilietybės netekimo pagrindai. 

Teismas atmetė buvusios S. Šoigu draugės vyro A. Kaminsko skundą dėl atimtos pilietybės

draugesRegionų administracinis teismas trečiadienį atmetė buvusio Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu vaikų motinos Jelenos Kaminskas vyro Adolfo Kaminsko skundą dėl atimtos Lietuvos pilietybės.

Kaip pranešė teismas, išnagrinėjus bylą konstatuota, kad ginčijamo įsakymo dalis, kuria nuspręsta, atimti pilietybę, yra teisėta ir pagrįsta.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode