Advokatai neigia FNTT kalbas apie prisidėjimą apeinant sankcijas Rusijai

Nėra nustatyta faktų, jog Lietuvos advokatai prisidėtų apeinant Rusijai taikomas sankcijas, sako juos vienijanti organizacija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) teigiant, kad tam pasitelkiamos kai kurios teisines paslaugas teikiančios bendrovės Lietuvoje.

Apie tai Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje praėjusią savaitę kalbėjo FNTT direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas, teigęs, jog „išnaudojant Lietuvos arba Europos Sąjungos teisines paslaugas teikiančias gan dideles ir žinomas bendroves (bandoma – BNS) apeiti sankcijų režimą kalbant ir apie pinigines lėšas, ir tam tikrus apribojimus, tarkime, įvežti prekes, naudotis kai kuriomis transporto priemonėmis“. 

Dirbti nuotoliu kai kurie darbuotojai nuo šiol gali reikalauti visą darbo laiką

Nuo šio rugpjūčio įsigaliojo aktualūs Darbo kodekso pakeitimai dėl nuotolinio darbo: turintiems teisę dirbti tokiu būdu, atsirado galimybė reikalauti taip darbuotis visą darbo laiką. Anksčiau galiojo įpareigojimas socialiai jautresniems darbuotojams tokią galimybę suteikti tik penktadaliui darbo laiko. 

Nuo 2022 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo daug Darbo kodekso (DK) pakeitimų. Be kitų pokyčių, DK pakeistas ypač aktualus nuotolinio darbo reglamentavimas. Praplėstas ne tik sąrašas darbuotojų, kurie turi teisę reikalauti dirbti nuotoliniu būdu, bet ir atsirado galimybė jiems reikalauti taip darbuotis visą darbo laiką.

„Perlas Energija“: pasirinkusieji fiksuotas kainas bus perkelti į kintamos kainos planą

Nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas Energija“ penktadienį pranešė keičiantis visų klientų sutartis – pasirinkusieji fiksuotas kainas bus perkelti į kintamos kainos planą „Birža“.

„Mes naikiname fiksuotos kainos planus esamiems ir būsimiems klientams ir visus perkeliame į tiesiogiai su birža susietą planą“, – spaudos konferencijoje sakė įmonės vadovas Vilius Juraitis.

„Tai reiškia, kad už elektros energiją klientai mokės pagal realias biržos kainas“, – pridūrė jis. 

Anot jo, vartotojai pradėti informuoti prieš valandą, penktadienį numatoma informuoti visus klientus. Jie į biržos planą bus perkelti per mėnesį. 

Naujas paramos ukrainiečiams projektas „Vienybė težydi“ siūlo pasirinkti patiems šeimas, kurioms norime padėti

Lietuvos Raudonasis Kryžius, reklamos agentūra „Ogilvy Vilnius” ir sutelktinio rėmimo platforma „Contribee“ pradeda projektą „Vienybė težydi!”, kurio metu kvies Lietuvos visuomenę remti negalią turinčius  žmones ir jų šeimas iš Ukrainos, šiuo metu saugų prieglobstį radusius Lietuvoje. Pažeidžiamiems žmonėms, turintiems negalią, ir jų šeimoms dažnai yra sudėtinga susirasti darbą, greičiau įsilieti į bendruomenę ar net reguliariai lankytis pas gydytojus, todėl būtent šiems žmonėms projekto partneriai ir nori padėti. 

Į Lietuvą iš Moldovos persikelia dar viena grupė ukrainiečių

grupeDarbo vizito į Moldovą išvykusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, lydima Moldovos vidaus reikalų ministrės Anos Revenco, apsilankė Kišiniovo Moldovos parodų rūmuose „Moldexpo“, kur įkurtas Ukrainos karo pabėgėlių registracijos centras. Ministrės iš minėto centro išlydėjo į Lietuvą mūsų šalyje norinčius apsigyventi ukrainiečius, taip pat aptarė iššūkius, su kuriais susiduria abi šalys, organizuodamos ukrainiečių priėmimą, registraciją ir apgyvendinimą.

Pietų Korėjoje bus pristatytas Lietuvos biotechnologijų sektorius

sektoriusLietuva ketina užmegzti glaudesnį bendradarbiavimą su Pietų Korėja aukštą pridėtinę vertę kuriančių technologijų srityse. Šiuo tikslu ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė kartu su Lietuvos verslo atstovais lankosi Pietų Korėjoje, kur pristatys Lietuvos biotechnologijų ir gyvybės mokslų sektoriaus pranašumus, taip pat mūsų šalies lazerių, finansinių technologijų, startuolių, turizmo ir tradicinių pramonės sektorių potencialą.

VRM: vienintelis ukrainiečių registracijos centras liks Alytuje

alytujeSumažėjus nuo karo bėgančių Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių srautui, nuo rugpjūčio 8 dienos ukrainiečių registracijos centras veiks tik Alytaus mieste. Registracijos centro veikla Kaune stabdoma, o atvykstantiems ukrainiečiams Kauno miesto savivaldybė yra numačiusi pavėžėjimo iki Alytaus registracijos centro paslaugas.  

Daugumos neteisėtų migrantų gyvenimas Lietuvoje nedomina, jų tikslas – Vakarų Europa

daugumosLietuvai nustojus taikyti neteisėtų migrantų judėjimą ribojančias priemones šimtai užsieniečių pasišalino iš apgyvendinimo vietų. Tai rodo, kad galimybės likti, gyventi ir dirbti Lietuvoje užsieniečių, pernai neteisėtai kirtusių valstybės sieną, nedomina, o prieglobsčio procedūra tiesiog buvo piktnaudžiaujama.

Vyriausybėje pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai

Vyriausybėje antradienį pagerbti geriausiai brandos, profesinio mokymo, tarptautinio bakalaureato diplomo programos egzaminus išlaikę abiturientai ir profesinių įstaigų absolventai.

Ceremonijoje premjerė Ingrida Šimonytė bei švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pasveikino apie per pusšimtį abiturientų, gavusių po tris ir daugiau šimtukų, taip pat septynis jaunuolius iš Ukrainos, gavusius po vieną šimtuką.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode