Cirkas
Vyriausybė pritarė siūlymui įpareigoti šalies vadovus keltis į Turniškes

keltisVyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė parlamentaro siūlymui įpareigoti šalies vadovus keltis į Turniškes.

Tokius įstatymų pokyčius inicijavo konservatorius Matas Maldeikis. Pagal jas, prezidentas ir ministras pirmininkas turėtų apsigyventi tarnybinėse rezidencijose. Jos įrengtos Vilniaus pakraštyje, Turniškėse, uždaroje aptvertoje ir saugomoje teritorijoje. Šis klausimas dabar grįš į Seimą.

Pagal siūlomas pataisas, išrinkus minėtus pareigūnus ir jiems pradėjus eiti pareigas, persikelti pastarieji turėtų ne vėliau kaip per tris mėnesius.

Vis tik Vyriausybės nutarimo projekte pabrėžiama, kad lėšų rezidencijos patalpoms pritaikyti pagal išrinktojo šalies vadovo ir jo šeimos narių poreikius biudžete nenumatyta.

Prezidentu 2019 metais išrinktas Gitanas Nausėda į Turniškes kraustytis atsisakė ir liko gyventi savo namuose Pavilnyje, ties Pučkorių atodanga.

Prezidentūra tuomet teigė, kad toks sprendimas priimtas įvertinus rezidencijos atnaujinimo kainą.

M. Maldeikis tvirtina, kad toks politikų elgesys demonstruoja nepagarbą šalies institucijoms, į kurias jie išrinkti ar paskirti, be to, kyla sunkumų užtikrinti tinkamą jų apsaugą.

G. Nausėda teigia, kad konservatoriaus siūlomos pataisos, jei būtų priimtos, pažeistų žmogaus teisę gyventi savo pasirinktoje vietoje.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė į vyriausybinę rezidenciją Turniškėse gyventi persikėlė 2021 metų sausį.

Anksčiau komentuodama M. Maldeikio siūlymą, ji tvirtino, kad taip nusprendė ne dėl to, kad „labai patinka“, o dėl to, kad valstybinė rezidencija skirta palengvinti Vadovybės apsaugos tarnybos darbą.

Tuo metu jos pirmtakas Saulius Skvernelis į rezidenciją nesikėlė, eidamas šias pareigas jis gyveno savo name Vilniaus rajone, Smiglių kaime.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode