Kavaliauskas
Seimo kontroliere paskirta J. Miliuvienė

kontrolTeisininkę Jolitą Miliuvienę parlamentas ketvirtadienį paskyrė Seimo kontroliere.

Už jos skyrimą į pareigas balsavo 82 Seimo nariai, vienas buvo prieš ir trys susilaikė. Naujoji kontrolierė pareigas pradės eiti po priesaikos Seime.

J. Miliuvienė bus Seimo kontrolierė savivaldybių institucijų ir įstaigų pareigūnų veiklai tirti.

Prisistatydama Seime ji akcentavo, kad savivaldybės, jų institucijos ir jų pareigūnai garantuoja ne tik konkrečios teritorijos, bet ir visos valstybinės bendruomenės pilietinės tautos viešąjį interesą.

Taip pat ji teigė, kad vadovaujantis Seimo kontrolieriams suteiktais įgaliojimais galima ženkliai prisidėti prie žmogaus teisių užtikrinimo savivaldoje.

J. Miliuvienę į pareigas pasiūlė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

J. Miliuvienė 2005 metais Vilniaus universitete įgijo teisės magistro kvalifikacinį laipsnį, vėliau baigė teisės studijas Grenoblyje, Prancūzijoje, ir įgijo antros pakopos tiriamojo teisės magistro laipsnį. Paryžiaus nacionalinėje administracijos mokykloje studijavo žmogaus teisių ir laisvių apsaugą bei ES teisę.

2020 metais Mykolo Romerio universitete jai suteiktas socialinių mokslų srities teisės mokslų krypties daktaro laipsnis. Nuo 2021 metų vykdo podoktorantūros studijas.

2008 metais J. Miliuvienė profesinę karjerą pradėjo Konstituciniame Teisme, šiuo metu yra šio teismo pirmininko patarėja, nuo 2021 metų teismo atstovė ryšiams su Venecijos komisija. Be to, ji stažavosi Europos Sąjungos Teisingumo Teisme ir Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Nuo 2013 metų ji užsiima pedagogine-moksline veikla Mykolo Romerio universitete: skaito Lietuvos konstitucinės teisės paskaitas, yra mokslo darbuotoja, mokslinių publikacijų autorė ir bendraautorė, dalyvauja tarptautinėse konstitucionalistų konferencijose.

Seimo kontrolierių penkerių metų kadencijai skiria Seimas Seimo pirmininko teikimu.

J. Miliuvienė Seimo kontrolierių įstaigoje pakeis Mildą Vainiutę, kontrolierės pareigas einančią nuo 2018 metų.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode