Kavaliauskas
Ministras: daugiau lėšų mokytojų atlyginimams nebus, bet galima derėtis kitais klausimais

nebusŠvietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako, kad daugiau lėšų mokytojų atlyginimams, nei šiuo metu yra pasiūliusi Vyriausybė, tikrai nebus, bet derėtis su streikuojančiais mokytojais galima kitais klausimais.

„Su finansais – tikrai taip, finansinėj išraiškoj daugiau lėšų nebus, tai yra maksimumas, ką turi valstybė, įskaitant ir visus skolinimosi limitus. Tai yra absoliutus maksimumas finansiškai, bet suprantam, kad tų problemų yra, ne tik darbo užmokestis, apie visas galim kalbėt ir žiūrėt, nuo ko galim pradėt ir kokias reikia būtinai išspręst“, – penktadienį prie Vyriausybės susitikęs su streikuojančiais mokytojais sakė G. Jakštas.

Keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų penktadienį pradėjo streiką, juos atstovaujančiai profsąjungai ir Švietimo ministerijai nesusitarus dėl pedagogų algų kėlimo tempo.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo sausio, likusią dalį – nuo rugsėjo. Taip žadama pasiekti, kad kito rudens pradžioje vidutinė mokytojo alga sudarys 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio.

Andriaus Navicko vadovaujamos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) tokie ministerijos pasiūlymai netenkina. Ši profesinė sąjunga reikalavo mokytojų atlyginimus nuo šių metų rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 procentų. Ji taip pat reikalauja mažinti klases, kelia kai kuriuos kitus reikalavimus.

Ministerija derybose su kitomis keturiomis profesinėmis sąjungomis sutarė klases mažinti nuo kitų metų rugsėjo. Pagrindiniame ugdyme savivaldybės galėtų susimažinti maksimalų klasės dydį nuo 30 iki 26 mokinių, pradiniame – nuo 24 iki 22 mokinių.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prie streiko prisijungė per 2 tūkst. mokytojų: 132-ose Lietuvos mokyklose iš viso streikuoja 2439 darbuotojai, 2257 iš jų – pedagoginiai darbuotojai, daugumą jų, 2,1 tūkstančio, sudaro mokytojai.

Iš viso įstaigose, kuriose vyksta streikas, dirba 11,2 tūkst. darbuotojų. Jos sudaro apie 7 proc. visų mokymo įstaigų.

Tuo metu LŠDPS pirmininko teigimu, streiką pradėjo apie 3 tūkst. pedagogų maždaug 185 švietimo įstaigose.

Mokytojai protestą reikš mokyklose, žada mėnesio trukmės protesto akcijas, žygius į Vilnių iš įvairių Lietuvos miestų.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode